• +380503072727, +380633072727
    order@dredgers.com.ua

З приходом кожного літнього сезону життя навколо водойм, незалежно від їх призначення, розквітає. Рибницькі підприємства активізують процес розведення, зрошувальні водойми активно використовуються для сільськогосподарських цілей, рекреаційні та декоративні водойми приваблюють до своїх берегів величезну кількість людей. Ближче до осені більшість водойм починають активно покриватися небажаною рослинністю. Очерет, густі водорості, осока, ряска та інші види рослин, як правило, ускладнюють доступ до берега і води, погіршують фітосанітарний стан води, знижують якість води і фітопланктону при розведенні риб, знижують поживні властивості ресурсу в водоймах, що використовуються для зрошення сільськогосподарських угідь.

Коли водойма вимагає очищення?

Найчастіше з проблемою рясного і надмірного заростання водойм стикаються в північних регіонах країни, де вода традиційно перенасичена рослинністю, готовою при прояві перших же сприятливих умов почати поширюватися з неймовірно високою швидкістю, створюючи масу проблем для подальшої експлуатації водойми. Причин для проведення робіт з очищення озер, русел річок, ставків, та інших водойм від небажаної рослинності може бути багато, проте більшість з них криються в практичному і економічному аспектах.

Так, у випадках, коли водно-повітряна рослинність починає покривати вже понад чверть площі водойми, відбувається активізація процесів закисання грунту і замулення дна. Крім того, зарості в більшості випадків затінюють саму воду, знижуючи не лише ступінь її освітленості, що може бути важливо для окремих випадків, але і температуру самої води. Нарешті, заросла водоростями, очеретом та іншою рослинністю водойма стає непридатною для ведення господарства, специфіка якого заснована на розведенні різних видів риб. Так, надмірна рослинність у водоймі може перехоплювати важливі біогенні елементи, що призводить до зниження інтенсивності фотосинтезу водного фітопланктону, зниження його популяції і помітного погіршення кормової бази для риб.

Це ж стосується декоративних і рекреаційних водойм, велика рослинність в яких створює масу незручностей для експлуатації, знижує загальну привабливість, позбавляє відпочиваючих комфортного доступу до водних ресурсів.

Найчастіше водойми мають гостру потребу в проведенні очищення перед завершенням літнього сезону. І це зовсім не привід відкладати виконання таких робіт з оглядкою на зниження інтенсивності їх експлуатації напередодні настання осіннього сезону. Якщо очищення водойми не буде виконане з дотриманням цілого комплексу норм і вимог, до початку наступного сезону покосом рослинності і розчищенням поверхні води обійтися вже не вдасться. В цьому випадку доведеться займатися куди більш витратними, як з фінансів, так і за часом, роботами, нерідко сполученими з практично повною реставрацією берега і акваторії. Природа, як відомо, з легкістю бере своє, перетворюючи ще вчора прекрасну водойму для відпочинку, зрошення або розведення риб в справжнє болото і непридатний для сільськогосподарської діяльності об’єкт.

В цілому ж, роботи з очищення водойм від очерету, водоростей та іншої рослинності прийнято виконувати у міру розростання флори до обсягів, які перешкоджають нормальній експлуатації і створюють передумови до зниження основних біологічних показників.

Одним з найважливіших аргументів на користь проведення робіт з очищення водойм від рослинності є і той факт, що обходяться такі роботи істотно дешевше очищення дна водойм від різного роду відкладень, при цьому, запобігають або знижують інтенсивність накопичення несприятливих донних відкладень, які можуть зажадати виконання більш дорогих і тривалих робіт. Якісна і своєчасна профілактика завжди дозволяє уникнути погіршення ситуації або виникнення великих проблем.

Професійна очистка водойм

Висновок в цьому випадку досить простий: рослинність слід оперативно видалити. Більш того, виконати всі відповідні роботи бажано ще до дозрівання насіння. З давніх-давен для цього застосовувалися найрізноманітніші інструменти і способи, однак кожен з них вимагав великих витрат за часом, а також наносив водній фауні і флорі збиток, який можна порівняти з наслідками куди більш руйнівних явищ, ніж заростання. Наприклад, покіс рослинності ручним способом не дозволяв повноцінно очистити акваторію водойми від заростей, а збережені при цьому зразки швидко займали місце, що звільнилося від його «родичів», в лічені дні. Не витримує критики і «народний» спосіб збирання скошеної рослинності. Волочіння бетонних блоків або металевих балок завжди негативно відбивається на стані дна водойми, позбавляючи його базових природних переваг.

Найефективнішим способом очищення поверхні води від накопиченої за сезон рослинності, стрижки очерету, осоки, водоростей та інших диких культур, що засмічують екосистему водойми, можна назвати застосування земснарядів.

Компанія «Земснаряди України» пропонує послуги з очищення водойм від небажаної рослинності із застосуванням професійної техніки власної розробки і гарантією високої якості виконаних робіт за одними з найдоступнішими цінами на ринку країни. Професійне продуктивне обладнання дозволяє впоратися з вирішенням проблеми заростання водойм не тільки швидко, але і з дотриманням всіх основних параметрів, на зразок глибини покосу рослинності для запобігання відновлення її швидкого розростання в акваторії.

Плавучі косарки з граблями, земснаряди з ковшами та іншим професійним обладнанням – єдиний вид техніки, що дозволяє ефективно виконати роботи з очищення водойм, оздоровлення екосистеми ставків, озер і русел річок, розчищення акваторії під різні цілі із запобіганням швидкого розростання віддаленої рослинності. Крім того, завдяки високій продуктивності такої техніки, роботи з очищення водойми виконуються в максимально стислі терміни, що дозволяє не вносити коригування в графік виконання базових завдань по експлуатації водойми в повній відповідності з його призначенням.

Механізований спосіб очищення водойм від водоростей і очерету супроводжується можливістю ретельного збору продуктів покосу і їх складування в спеціально відведених місцях. Згодом зрізана рослинність може бути використана для різних сільськогосподарських цілей або ж утилізована з мінімальними витратами на виконання цих робіт.

Loading