• +380503072727, +380633072727
    order@dredgers.com.ua

Видобуток сапропелю

Сапропель – це унікальна природна субстанція, яка добре знайома кожному українському фермеру. Високі показники цього матеріалу з точки зору його використання в якості добрива важко переоцінити. Сапропель – це багатовікові донні поклади річок і озер, які складаються з перегнилих залишків рослинності і фауни. Тому матеріал такий багатий на утримання фосфору, натрію, калію та інших солей, мікроорганізмів і речовин. Чи варто говорити про те, якою затребуваною сьогодні є така послуга, як видобуток сапропелю.

Компанія «Земснаряди України» пропонує клієнтам і партнерам у всіх містах країни послуги з видобування сапропелю з дна водойм за допомогою застосування земснарядів різного класу. Багатий досвід, злагоджена команда висококваліфікованих професіоналів, високі стандарти якості та передове обладнання – все це дозволяє нам виконувати замовлення будь-якої складності незалежно від супутніх умов.

Видобуток сапропелю земснарядами з різним оснащенням

На сьогоднішній день видобуток сапропелю здійснюється відразу декількома способами. З-під води ця цінна субстанція витягується такими методами:

  • гідромеханічним;
  • гідравлічним;
  • екскаваторним і грейферним;
  • шнековим і пневмошнековим;
  • всмоктуючим і скреперновсмоктуючим;
  • точкововакуумним.

Доцільним було б говорити про те, що земснаряди оснащуються досить широким спектром обладнання для видобутку сапропелю. Тому кожен замовник знайде зручне і економічно обгрунтоване рішення під конкретні цілі та завдання. Бюджетним варіантом можна було б назвати грейферні або екскаваторний методи, а отримати велику кількість сировини в промислових масштабах дозволять гідравлічний і гідромеханічний методи. Розглянемо їх більш детально.

Видобуток сапропелю гідравлічним і гідромеханічним методом

Гідравлічний метод видобутку – розмиття покладів грунту потужним водним струменем з одночасним всмоктуванням, що піднімаються з дна водойми, суспензій (пульп) і їх подальшим переправленням на сушу через плавучий трубопровід. Даний метод характеризується високою продуктивністю, проте може вимагати досить серйозних витрат. В цілому, такий метод видобутку сапропелю вважають несприятливим для екології водойм, тому застосовується він, як правило, для видобутку малих обсягів сировини.

Що ж стосується гідромеханічного методу видобутку сапропелю, то в цьому випадку мова вже йде про розпушення донного грунту за допомогою механічної фрези. Підняті донні поклади сапропелю при цьому змішуються з водою і висмоктуються потужними насосами на поверхню. Сьогодні саме цей спосіб є найпоширенішим на всій території України. З його переваг можна виділити низьку шкоду екології і високу продуктивність. Добутий таким методом сапропель придатний для використання не тільки в якості сільськогосподарських добрив, а й в якості корисних кормових добавок у тваринництві.

Видобуток сапропелю грейферним методом

Даний спосіб видобутку має на увазі витягування матеріалу з дна водойми за допомогою спеціального грейфера, який встановлюється на плавучій платформі. Сам метод характеризується відносно низькою продуктивністю і швидкістю видобутку, тому про його доцільністьі можна говорити лише з точки зору невеликих сільськогосподарських підприємств. У числі переваг можна виділити відсутність необхідності облаштування великих площ для складування та переробки сировини.

Видобуток сапропелю екскаваторним методом

Екскаваторний спосіб видобутку за своєю механікою схожий з грейферним, за однією лише відмінністю, в цьому випадку застосовуються плавучі екскаватори. Найчастіше такий метод застосовують для видобутку сапропелю в осушуваних водоймах. Його застосування обмежене можливостями техніки, а тому поступово поступається місцем іншим, більш ефективним технологіям. Втім, при видобутку сапропелю в невеликих кількостях екскаваторний метод повністю себе виправдовує.

Видобуток сапропелю шнековим методом

Шнековий метод має на увазі видобуток субстанції з дна за допомогою спеціального насосного обладнання шнекового типу, деякі модифікації якого можуть також подавати в грунт, що видобувається, повітря для його розрідження і спрощення процесу виїмки. Видобуток сапропелю шнековим способом з технологічної та матеріальної точки зору можна назвати найефективнішим рішенням. Перш за все, цей метод не потребує дорогого обладнання, відрізняється високою економічністю, дозволяє добувати сапропель при його природному рівні вологості, а, значить, виключає необхідність облаштування відстійників і заходів по зневодненню сировини.

Решта методів видобутку сапропелю не відрізняються високою ефективністю і продуктивністю, їх сфера застосування надзвичайно обмежена, а тому на практиці вони зустрічаються вкрай рідко.

Варто також відзначити, що в останні роки великі європейські виробники подарували ринку високопродуктивні і надзвичайно надійні самовсмоктуючі насоси невеликих габаритів, придатні для перекачування досить в’язких речовин. Такий технологічний прорив зробив можливою високу ефективність в застосуванні даного методу видобутку. Перспективність і економічна доцільність застосування такого обладнання можуть вважатися рекордними, саме з цієї причини в майбутньому він буде найбільш затребуваним на ринку.

Loading